תחרות הסיפור הקצר ע"ש עפרה אליגון

הוצאת כנרת, זמורה, דביר, מכון הקשרים, המחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובית הספר לכתיבה המגירה חברו יחדיו וייסדו את תחרות הסיפור הקצר ע"ש עפרה אליגון.
אמנות הסיפור הקצר הייתה קרובה לליבה והיא היטיבה ליצור בה (עפרה כתבה כ-1500 סיפורים קצרים). בנוסף, עפרה דאגה תמיד לטפח יוצרים צעירים, ודרך התחרות אנו ממשיכים את דרכה, הן בהעלאת קרנו של הסיפור הקצר, והן בטיפוח כותבים מתחילים.
זוהי תחרות חדשה וייחודית, המבטיחה לזוכים בה לא רק פרס כספי נכבד, אלא גם מלגה ללימודי כתיבה כמו גם מקום של כבוד באסופת סיפורים קצרים לצד טובי הסופרים בארץ, ומחזירה את הסיפור הקצר למרכז הבמה.
התחרות מתייחדת בכך שמלבד פרסים כספיים ומלגות כתיבה יוקרתיות שיוענקו לזוכים, תתלווה אליה האסופה עשרים סיפורים קצרים, שתושק בערב ההכרזה על הסופרים, המכנסת את הסיפורים הזוכים עם סיפורים קצרים מפרי עטם של עפרה אליגון, סופרים ישראלים מובילים (סמי מיכאל, עוזי וייל, יוכי ברנדס, מאיה ערד, אשכול נבו, רותו מודן, מתן חרמוני, סביון ליברכט, אתגר קרת, אמיר גוטפרוינד, ארנה קזין, אסתי ג. חיים, לאה איני, יצחק בן נר), לצד פנינים מאוצר הספרות העברית ומהספרות היידית.
הנצחה image